Tepelná čerpadla a fotovoltaika do 30 dní.
Logo
Dotazy: info@elektromaterialy.cz
08:00 - 17:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 7 000 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
 1. Úvod
 2. Akční zboží
 3. Univerzální SMS signalizátor

Univerzální SMS signalizátor

Univerzální SMS signalizátor Díky své jednoduchosti je toto zařízení mimořádně univerzální. V praxi se jedná o tisíce možných aplikací. Pro ilustraci ... celý popis
Dostupnost
Na objednávku do týdne
4 542 Kč
3 753,72 Kč
bez DPH
ks
Hlídat cenu / dostupnost
 • Kompletní specifikace
 • Univerzální SMS signalizátor
  Univerzální SMS signalizátor
  Na objednávku do týdne
  4 542 Kč
  3 753,72 Kč bez DPH
 • ks
Kompletní specifikace

Univerzální SMS signalizátor

Díky své jednoduchosti je toto zařízení mimořádně univerzální. V praxi se jedná o tisíce možných aplikací. Pro ilustraci lze uvést tyto příklady:

Domácnosti: výpadek provozu chladničky, mrazničky, topení, klimatizace, solárních systémů nežádoucí opomenutý provoz světelných obvodů nebezpečné zvýšení teploty v rozvaděči orientační vyhodnocení podpětí či přepětí v el. síti přerušené nabíjení elektromobilu

Energetika (elekřina, plyn,voda, ropa): výpadky čerpadel a různých motorů v přečerpávacích stanicích nevyhovující izolační stavy zařízení v čistírnách odpadních vod havarijní hladiny tekutin plný nebo naopak prázdný zásobník pokles tlaku přerušení provozu distribučních větví nebo výpadky fází celkové čí částečné narušení provozu fotovoltaických elektráren těžba ropy.

Zemědělství: nežádoucí přerušení provozu el. ohradníků výpadky zařízení v závlahovém hospodářství kritické sepnutí ventilace zvýšení či snížení teploty pod kritickou mez poruchy v kejdovém hospodářství provzdušňování vody v rybnících.

Průmysl: narušení technologických provozů zvýšení či snížení teploty pod kritickou mez nízké zásoby různých hmot a tekutin

Ostatní: přerušení provozu výdejních automatů nebo platebních terminálů provoz výtahů zabezpečovací systémy přerušení provozu telekomunikačních zařízení výpadky záložních zdrojů Všechny tyto informace jsou vysoce cenné, pokud jsou rychlé a spolehlivé (včetně dohledatelné historie událostí).

Co přesně dokáže SMS signalizátor sledovat a signalizovat?

V každém z 6 obvodů umí signalizátor vyhodnotit: sepnutí / vypnutí elektrického proudu překročení nastavitelné hranice podpětí / přepětí v rozsahu 24 V až 250 V AC.

Samotný signalizátor umí také upozornit na: přerušení a obnovení spojení se serverem (kvůli ztrátě napájení nebo mobilního signálu) překročení / pokles nastavitelné hranice teploty v okolí signalizátoru v rozsahu od -10 °C do +60 °C.

Všechna výše uvedená měření lze ihned po zjištění zaslat přes SMS na jeden či více mobilních telefonů nebo je mohou uživatelé sledovat sami přes webový prohlížeč. Výhodné přímé napojení vodičů i na silové svorky na možných 6 vstupů do signalizátoru se připojují vodiče přímo ze silových svorek spotřebičů, jistících prvků, pomocných kontaktů, monitorů (např izolačních stavů), atd.. k tomuto účelu nejsou záměrně použity málo spolehlivé kondenzátory, ale speciální RC členy k propojení na silové svorky není tak potřebný žádný bezpotenciálový kontakt.

Konfigurace a přístup k datům: narozdíl od většiny podobných GSM modulů signalizátor odesílá data nejdříve na server (cca každé dvě minuty), kde jsou data zpracována dle nastavení uživatele a teprve poté jsou odeslány SMS na zvolená čísla.

Toto řešení mimo mnoha dalších výhod výrazně zjednodušuje konfiguraci. Všechna data včetně historie jsou díky tomu k dispozici k prohlížení zdarma v aplikaci, která je dostupná jak z počítače tak z mobilního telefonu.

Platí se pouze za odeslané SMS, které ale máte možnost nastavit jen u vybraných kritických změn stavů, ostatní lze sledovat zdarma v aplikaci. U jednotlivých stavů lze snadno přímo v aplikaci nastavit jednu či více SMS na různá čísla s vlastním textem v libovolném jazyce.

Nastavení je možné provést na dálku online bez nutnosti odesílat složité konfigurační SMS nebo připojovat signalizátor k počítači. Celosvětově univerzální SIM karta Součástí signalizátoru je i speciální SIM karta umožňující provoz po dobu minimálně 10 let.

Obrovskou výhodou je, že se dokáže připojit k síti kteréhokoliv mobilního operátora ve svém okolí a to téměř kdekoliv na světě (není tedy vázána na konkrétní zemi či operátora). V ceně nového signalizátoru je i kredit na 30 SMS. Další kredit lze snadno pořídit přímo z aplikace a je společný pro všechny signalizátory pod daným uživatelským účtem. Zcela tedy odpadá nutnost nákupu jednotlivých SIM karet a správa kreditu u každé zvlášť.

Záměrná absence záložní baterie:

Cílem tohoto řešení bylo přinést řadu uživatelských výhod pro spolehlivý a bezúdržbový provoz. V případě výpadku operátora nebo napájení signalizátoru se přeruší pravidelná (dvouminutová) komunikace signalizátoru se serverem.

Server tak neobdrží očekávaná hlášení a odešle uživateli SMS upozornění o přerušeném spojení. V zařízeních jiných výrobců je záložní baterie zpravidla nezbytná – se všemi nevýhodami, které to přináší.

Životnost a kapacita baterie u nich zásadně limituje spolehlivost celého zařízení a její výměna je spojena s velkými provozními náklady. Navíc přítomnost baterie v elektrickém zařízení přináší za určitých podmínek potenciální riziko výbuchu a požáru. Narušený obal vybité baterie obvykle umožní únik chemicky rizikových látek, což by mohlo ohrozit samotný signalizátor nebo další zařízení. Vyloučení záložní baterie tak znamená zvýšenou spolehlivost a bezúdržbový provoz.

Napájení SMS signalizátoru je napájen přímo z běžné elektrorozvodné sítě napětím v rozsahu 190 V až 240 V AC (L–N) pro 50 Hz. Přístroj nepotřebuje předřazenou nadproudovou ochranu, protože neslouží ke spínání dalších spotřebičů.

Pro svou vlastní ochranu má vnitřní jištění pomocí varistorů a tavných rezistorů. Jeho vlastní spotřeba je pouhé 2 W. Instalace Přístroj je určen k montáži na lištu DIN. Jeho rozměry jsou 36×98 mm, na liště tedy zabírá jen místo „dvou osmnáctimilimetrových modulů“.

Má odnímatelnou anténu pro případ, že by ji bylo třeba z důvodu lepšího signálu nahradit anténou s koaxiálním kabelem a tu pak umístit vně například plechového rozváděče. Osoba způsobilá nainstaluje modul podle přání zákazníka a zapojí až 6 příslušných vstupů.

Při montáži vyplní samolepicí štítky, do kterých napíše výrobní číslo signalizátoru a doplní popis zapojení jednotlivých svorek. Jeden štítek se nalepí do rozváděče a druhý se předá uživateli. Uživatel otevře webovou aplikaci a podle štítku zadá výrobní číslo a opíše zapojení vstupů (např. 1 = mraznička, 2 = klimatizace, 3 = výtah, 4 = zásobník, 5 = plynový kotel, 6 = závlaha).

Nyní je vše připraveno a uživatel může nastavit jednotlivé stavy, odeslání SMS atd. Signalizátor díky své univerzálnosti a spolehlivosti rychle nachází uplatnění od domácností, přes zemědělství, průmysl, vodárenství až po energetiku.

Součást balení:
 • samotný signalizátor
 • univerzální SIM karta fungující ve více než 80 zemích
 • kredit na 30 SMS
 • přístup do online aplikace
Zboží zařazeno v kategoriích
Copyright © 2007-2023 - www.elektromaterialy.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz