Logo
Dotazy: info@elektromaterialy.cz
08:00 - 17:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 7 000 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
 • Kategorie blogu
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Vidlice Bals
30.08.2018
Komentáře (0)

Vidlice Bals

Firma BALS vyvinula a v roce 1998 jako první na světě uvedla na trh patentovaný systém bezšroubového připojení průmyslových zásuvek a vidlic na principu WAGO svorky. Tento bezšroubový systém zapojení má nesporné výhody, mezi které především patří:

 1. trvanlivé spojení - bezšroubová svorka působící pomocí pružiny permanentně přitlačuje vodič ke kontaktní ploše a za všech okolností účinně minimalizuje přechodový odpor na rozdíl od šroubového spojení, kde s narůstajícím časem přechodový odpor vzrůstá.
 2. bezúdržbové spojení - není nutné kontrolovat a dotahovat šroubové svorky,
 3. rychlost zapojení - až 50% úspora času při zapojování kabelu oproti šroubovým svorkám
 4. bezchybné zapojení - díky barevnému kódování je patrné jednoznačné připojení vodičů.
 5. bez zdržování - pro rychlé připojení vodičů jsou kontakty dodávány v otevřené poloze.
 6. není třeba dutinkovat - odpadá nutnost použití dutinek při zapojování laněných vodičů.
 7. velmi rychlá změna fáze - díky snadnému a rychlému ovládání bezšroubových svorek pomocí barevných kolíčků lze rychle a snadno změnit sled fází.
 8. více než 700 typů - v současné nabídce je nabízeno bezšroubové připojení pro zásuvky vidlice a spojky v provedení 16 - 63 Ampér.

Kde se s výrobky značky Bals můžete běžně setkat:

Chemický a těžký průmysl - odolnost proti lehkým kyselinám, olejům, tukům, žíravinám, agresivním plynům a párám. Doly - poniklované kontakty, rámové svorky, kabelová vývodka vhodná pro těžké gumové kabely, odolné proti korozi, samozhášecí, nosič kontaktů odolný proti vysokým teplotám.

Přístaviště, loděnice - odolné proti mořské vodě, nerozbitné, odolné proti stárnutí, kyselinám a žíravinám, létajícím jiskrám (při broušení), poniklované kontakty, vysoká mechanická pevnost.

Zemědělství - poniklované kontakty, nosič kontaktů odolný proti vysokým teplotám, vnější kovové části z ušlechtilé oceli, odolné proti amoniaku a čistícím prostředkům.

Stavební průmysl - zkoušeno na výkonovou zátěž (125A - 690V), nosič kontaktů odolný proti vysokým teplotám, poniklované kontakty, odolné proti korozi, vnější kovové části z ušlechtilé oceli. Potravinářský průmysl - odolnost proti olejům, živočišným a rostlinným tukům, čistícím prostředkům

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli