Úspora energií prostřednictvím tepelných čerpadel a fotovoltaiky.
Logo
Dotazy: info@elektromaterialy.cz
08:00 - 17:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 7 000 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Topné kabely
  3. Samoregulační topný kabel
  4. Samoregulační topný kabel SR32J

Samoregulační topný kabel SR32J

Topný kabel samoregulační SR 32J 9W/m Samoregulační topný kabel SR Trace samostatně reguluje topný výkon po celé své délce, což je umožněno jeho spec... celý popis
Dostupnost
Do týdne
356 Kč
294,21 Kč
bez DPH
m
Číslo produktu:1167
EAN kód:8595129600252
Výrobce:V-System elektro
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Topný kabel samoregulační SR 32J 9W/m

Samoregulační topný kabel SR Trace samostatně reguluje topný výkon po celé své délce, což je umožněno jeho speciální konstrukcí.

SR kabel je tvořen dvěma napájecími paralelně probíhajícími měděnými vodiči, mezi nimiž je umístěno polovodivé topné jádro. Materiál tohoto jádra má tzv. pozitivní teplotní koeficient - se stoupající teplotou dochází k nárůstu jeho odporu, a tím automaticky ke snižování jeho výkonu.

Při poklesu okolní teploty se odpor jádra snižuje, čímž výkon opět vzrůstá.

Výše uvedený jev probíhá v každém místě délky kabelu, který se tak plynule v celé své délce výkonově přizpůsobuje okolním teplotním podmínkám Díky tomu se kabel může na své trase libovolně křížit či dotýkat bez nebezpečí přehřátí či přepálení. Další z toho plynoucí výhodou je možnost tento kabel libovolně zkracovat na jakoukoliv délku.

SR kabel je standardně dodáván s pocínovaným měděným ochranným opletením a polymerovým pláštěm, chránícím opletení před korozí. Dvojitá izolace zajišťuje vysokou elektrickou pevnost, ochranu proti vlhkosti a odolnost vůči mechanickému poškození a otěru.

Oblast použití SR kabelů:

● ochrana potrubí, ventilů, nádob a zásobníků proti zamrzání
● udržování teploty média v potrubí či v nádobě
● ochrana přístrojů a měřicích zařízení před vlivem nízkých teplot a kondenzací vodních par
● temperování venkovních rozvaděčů
● ohřevy zásobníků tekutin
● udržování tekuté konzistence hmot (chemický průmysl, stavebnictví…)
● ochrana okapových žlabů a svodů proti zamrzání ve speciálních případech

Technické informace:

Samoregulační kabely SR jsou vyráběny ve třech výkonových řadách. Jejich výkonová charakteristika je patrná z vedlejšího grafu závislosti okolní teploty na výkonu.
Samoregulační topné kabely SR jsou dodávány v délkách dle přání zákazníka. Minimální délka je omezena možností ukončení a napojení kabelu a činí cca 10 cm. Celková maximální délka jedné smyčky je dána maximálním proudovým zatížením napájecích vodičů a je uvedena v tabulce.
Při dimenzování jištění je řeba počítat s tím, že při připojení kabelu k síti dochází k proudovému nárazu, který činí až 1,8 násobek proudu v ustáleném stavu.
Příslušenství samoregulačního kabelu tvoří napojovací soupravy NAPKIT (k připojení napájecího vodiče) a ukončovací souprava IZOKIT. Napojení lze provést na objednání zdarma a kabel dodat již jako funkční celek.
Pro připevnění kabelu na potrubí slouží samolepící Al páska.
Dimenzování výkonu se provádí dle materiálů výrobce, případně je možné celý výpočet a návrh svěřit oddělení technické podpory této firmy, která je prováděna zdarma.

  • napájecí Cu vodiče
  • ochranné Cu opletení
  • vnější polymerový plášť

 

Parametry
VýrobceV-System elektro
Zboží zařazeno v kategoriích